Kurs na zespoły maszyn do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych, wszystkie typy, w zakresie I klasy uprawnień (Otaczarka – Wytwórnia Mas Bitumicznych)

Wytwórnia mas bitumicznych co to za typ maszyny?

W wytwórniach mas bitumicznych produkowane są mieszanki bitumiczne wykorzystywane jako nawierzchnie przy budowie dróg. Maszyny do produkcji mas bitumicznych są potocznie nazywane otaczarkami. Nazwa ta pochodzi od procesu technologicznego powstawania mieszanki polegającego na otaczaniu kruszywa bitumem.

Stałe wytwórnie mas bitumicznych, mające charakter fabryk, są lokalizowane na stałe w jednym miejscu, najczęściej tam, gdzie występuje duże zapotrzebowanie na materiał bitumiczny w zakresie budowy i utrzymania dróg. Są one najczęściej wyposażone w komplety maszyn dających możliwości produkcji różnego asortymentu mieszanek mineralno-asfaltowych

Opisz szkolenia:

Przebieg szkolenia na operatora otaczarki obejmuje:

• Zajęcia teoretyczne – 52 godzin zajęć teoretycznych, których kursant zostaje zaznajomiony z użytkowanie eksploatacyjnym maszyny, obsługami technicznymi , układami napędowymi, a także z technologia i budową rozściełaczy do asfaltu oraz z mieszanką mineralno-asfaltową.
  • Zajęcia praktyczne – indywidualnie 14,5 godzin szkolenia. 7 godzin przewidziane jest na obsługę i poznanie spycharki następne 7,5 godziny przewidziane jest na jazdę. W tym czasie kursant nabywa praktyczne umiejętności sterowania maszyną, procesem produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych oraz właściwej eksploatacji.

Szkolenie kończy się Egzaminem Państwowym przed komisja powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa skalnego w Warszawie.

Co zyskujesz odbywając kurs na ładowarki jednonaczyniowe w Krajowym Centrum Operatorów?

• Innowacyjność szkolenia – możliwość realizacji zajęć teoretycznych w formie ON-LINE.
  • Nowy zawód
  • Lepsze zarobki
  • Perspektywy na przyszłość i rozwój osobisty
  • Dołączenia do grona operatorów Krajowego Centrum – opiekę zawodową po zakończeniu szkolenia.
  • Współpracy z zespołem ludzkim oraz kierownictwem przy organizacji robót.
  • Organizacji Pracy spycharki w różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych.
  • Kontrolowania jakości wykonywanych prac.
  • Czynnego uczestnictwa w wykonywaniu przeglądów i napraw równiarki.

Uprawnienia operatora spycharki w zakresie III klasy uprawnień uprawniają do pracy wszystkimi otaczarkami dostępnymi na rynku pracy.

Krajowe Centrum Operatorów zapewnia:

• Wykłady wraz z materiałami szkoleniowymi
  • Opiekuna podczas szkolenia – przez cały okres trwania szkolenia prowadzi Cię wyznaczona osoba, przez nasze Centrum
  • Zgłoszenie do egzaminu Państwowego
  • Badania lekarskie
  • Profesjonalne przygotowanie przez egzaminatorów, wykładowców oraz instruktorów praktyków.

Cena szkolenia

Cenę szkolenia każdorazowo ustalamy indywidualnie – wystarczy zadzwonić pod numer 693612689
i zapoznać się ze szczegółami naszej oferty, a następnie wypełnić i przesłać kartę zgłoszenia.

W przypadku udziału w więcej niż jednym szkoleniu czekają Atrakcyjne Warunki.

Warunki przyjęcia na kurs:

• Ukończone 18 lat
  • Wykształcenie minimum podstawowe
  • Aktualne orzeczenie lekarskie – badania przeprowadzona w siedzibie Ośrodka
  • Jeżeli kursant posiada już jakiekolwiek uprawnienia wydane przez IMBiGS powinien przedstawić książkę potwierdzającą zdobyte uprawnienia.

Łączenie szkoleń:

Istnieje możliwość uczestnictwa w szkoleniu na więcej niż jedną specjalizację. Wszystkie szczegółowe informacje uzyskasz kontaktując sie z Nami.

Ile może zarabiać operator rozściełacza?

Wykwalifikowanym operatorom rozkładarek ofert pracy nie tylko nie brakuje, ale na dodatek mogą liczyć na pensję rzędu kilku tysięcy złotych. Mediana miesięcznego wynagrodzenia brutto na stanowisku operatora maszyn budowlanych, do których zaliczają się rozkładarki mas bitumicznych, wynosi  4000 zł, podczas jednak nabierania doświadczenia zarobki sięgają poziomu 5000 – 7000 zł.

Pomożemy Ci zrealizować swój cel i osiągnąć sukces.